Gölbaşı
Giriş Tarihi : 22-10-2020 15:00   Güncelleme : 22-10-2020 15:11

KÖKSAL GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN İLE BİRARAYA GELDİ

21 Ekim Dünya Gazeteciler günü münasebeti ile Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, İlçemiz basın mensuplarına yemekli davet verdi.

KÖKSAL GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN İLE BİRARAYA GELDİ

Kaymakam Mutlu Köksal yaptığı konuşmada; "Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

            Toplumu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

            Zorlu çalışma şartlarında mesleklerini icra eden basın mensuplarımızın sorun ve sıkıntılarını çözmek adına biz de elimizden geleni yapacağız. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli basın çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum." dedi.

            AGAD yönetim kurulu üyesi, Gazetemiz yazı işleri müdürü Mustafa Gül yapmış olduğu açıklama;" Kamuoyuna objektif bir şekilde bilgilendirme görevini üstlenen yazılı basının ilk temsilcileri olan, gazeteciler için 21 Ekim Dünya gazeteciler günü, ilk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin 21 Ekim 1860 tarihinde yayına başlamasıyla bu tarihte kutlanmaya başlanmıştır.

Zor şartlar altında mesleğini icra eden Gazeteciler, toplumu aydınlatma görevini layığı ile yapma gayretiyle, bu mesleği icra etmekteler. Bu günün anlam  ve  önemi münasebetiyle bizlerle bir araya gelen Gölbaşı kaymakamı Sayın Mutlu Köksal beye, Adıyaman Faal gazeteciler Cemiyeti ve Türkay Gazetesi Olarak Teşekkür ederim." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA