Adıyaman
Giriş Tarihi : 04-01-2020 21:48

-ÖĞRENCİLERE “SİBER ZORBALIK” EĞİTİMİ -TUT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNE SPOR MALZEMESİ VERİLDİ

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından organize edilen ve gönüllü bağışçıların destekleriyle 265 öğrencisi bulunan Tut Çok Programlı Anadolu Lisesine “Yaşamak İçin Spor Yap” projesi kapsamında Masa Tenisi Masası, spor malzemesi (Basketbol, Futbol ve Voleybol topları), Batminton raketleri ve topları ile Satranç malzemeleri verilerek, öğrencilerine de “Siber Zorbalık” konusunda eğitimler verildi.

-ÖĞRENCİLERE “SİBER ZORBALIK” EĞİTİMİ  -TUT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNE SPOR MALZEMESİ VERİLDİ

“Rotary Eğitim Dostları projesi” Rotary ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol ile toplanan yardım ve bağışları ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere ulaştırdığını belirten Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Başkanı Emine Çiftçi, amaçlarını şöyle anlattı:

“Ülkemizin ve gençlerimizin gelişiminde eğitimin öneminin farkına varılarak, Türkiye genelinde tüm çocuklarımıza eşit eğitim ve kendini geliştirme imkânları sunmak, çocuklarımızın eğitim seviyelerinin yükseltilmesi için öğretmenlerimize destek olmaktır. Ayrıca kulübümüzün “Yaşamak İçin Spor Yap” Projesi kapsamında okulumuza masa tenisi ve spor malzemeleri ve verdik. Ayrıca öğrencilere sosyal medya ve güvenli internet kullanımı konularında eğitimler vererek öğrencilerimizin sakıncalı site, sayfa ve oyunlardan nasıl korunacakları konusunda bilgilendirdik. Bu bağlamda her yıl olduğu gibi bu yıl da ilimizde farklı okullara ve bu okullarda eğitim gören öğrencilerimize destek olmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu projede bizlere destek olan gönüllü bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyorum.”

Eğitim için tüm rotaryenlerin her zaman güçlerini birleştirdiğini belirten Kulüp sekreteri ve “Siber Zorbalık” komite Başkanı Emrah Candar;”Hepimiz birer internet ve akıllı telefon kullanıcısıyız. İnterneti kullanırken güvenlik her şeyden önce gelmektedir. Özellikle bizler gerekli bilgilere ulaşırken bizlere zararlı bilgilere de ulaşabileceğinizi ve biz istemeden biranda yasaklı bir siteye veya oyuna girebileceğimizi asla unutmamalıyız. Bu eğitimlerde öğrencilerimizi interneti doğru kullanarak özellikle çocukları intihara kadar sürükleyebilen “Mavi Balina veya Momo” denen sakıncalı ve tehlikeli oyunlardan neden uzak durmaları gerektiğini ve nasıl korunacaklarını anlatarak bilgiler veriyoruz. Amacımız İnterneti güvenli, doğru ve bilgiye erişim aracı olarak daha kullanabilmelerini sağlamak” dedi.

Tut İlçesi Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, okula yapılan spor malzemesi bağışı ile öğrencilere yönelik verilen “Siber Zorbalık” eğitimlerinden dolayı Nemrut Rotary Kulübüne teşekkür etti.

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler için gerçekleştirilen “Siber Zorbalık” eğitimlerine Tut İlçesi Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, Okul Müdürü Mustafa Işık, Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Başkanı Emine Çiftçi, UR 2430. Bölge Geçmiş Dönem Guvernör Yardımcısı Ferit Binzet ve kulüp üyeleri katıldı. Eğitimlerden sonra spor malzemeleri teslim edilerek hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

HABER MERKEZİ

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA