Tutdere; “Şimdi memlekete sahip çıkma zamanı”

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimde Adıyaman Belediye başkan adayı olduğunu açıklayarak birlik ve beraberlik içerisinde Adıyaman’ı şeniden ayağa kaldıracağız dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Milletvekilliği döneminde her platformda Adıyaman’ın sorunlarını dile getiren, haklarını arayan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, son yapılan milletvekilliği seçiminde halkın büyük desteğiyle yeniden milletvekili seçilmesine rağmen, söz konusu Adıyaman olunca milletvekilliğini bir tarafa bırakıp Adıyaman için, Adıyaman’ı yeniden ayağa kaldırmak için belediye başkanlığına partisinden aday oldu.

Adaylığı konusunda basın açıklamasında bulunan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere; “Sevgili Adıyamanlı hemşehrilerim; 2018 yılından bu yana desteğinizle, verdiğiniz o kıymetli oylarla Türkiye Büyük Millet Meclisinde, bu kutsal çatı altında Adıyaman'ın, sizin sesiniz oldum. Adıyaman'ımızın hakkını, hukukunu sonuna kadar savundum. Depremde, afette, en zor zamanda halkımın sesi oldum, halkımın yanında durdum, sizlerle birlikte oldum. Şimdi yeni bir yola çıkıyoruz, bir yolun başlangıcındayız. 31 Mart seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınızda olacağım. Kentimize sahip çıkma zamanı! Hepinizi bu mücadeleye davet ediyorum. Birlik beraberlik içerisinde mutlaka şehrimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Hepinizi seviyorum, hepinize güveniyorum. Şimdi Adıyaman zamanı! Şimdi memlekete sahip çıkma zamanı!” dedi.

13 Şub 2024 - 15:44 Adiyaman/ Adiyaman- Siyaset

Mahreç  Feride Yüksek

Adıyaman Haberleri