Güncel
Giriş Tarihi : 13-05-2022 15:31

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Düzenlendi

Tut Cok Proğramlı Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi. Fuarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrusunda 12 proje sergilendi.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Düzenlendi

Tut Kaymakamı Erkut Pamuk, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kılavuz, ilçe Kurum Müdürleri ,okul müdürleri ve davetlilerin katıldığı bilim fuarının açılış  yapıldı. Fuarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrusunda 12 proje yer aldı.

Bilim Fuarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tut Cok Proğramlı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Işık, "Öğrencilerimizin proje yaparak bilimsel amaçlı çalışmaları görmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için böyle bir fuar düzenledik. Öğrencilerimiz fuarda TÜBİTAK destekli 12 projelerini sergiledi. Bu projeler öncelikle TÜBİTAK'a gönderildi, orada incelenip kabul edildikten sonra uygulamaya alındı. Bir yandan çocuklarımıza değerler eğitimi verirken öte yandan da fen ve müsbet bilimler ile sosyal bilimleri hepsini bir arada sürdürüyoruz Bilim şenliği programını hazırlarken, öğrencilerimin zeki, cesur ve muhakeme kabiliyetinin yüksek olmalarına yakından şahit oldum bizlere destek olan bizleri kırmayıp gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Gamze KÜTÜK

emineemine