Turkay Gazetesi
HV
24 MART Cuma 21:48

Adıyaman’a İlçelerle Birlikte 2650 Konut Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı konut kampanyasında merkez ve Kahta ve Samsat ilçelerinin yer almadığı projeye Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'ın Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum ile yapılan görüşmeler neticesinde dâhil edildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2022 16:12
Adıyaman’a İlçelerle Birlikte 2650 Konut Yapılacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca kişiyi ilgilendiren cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin açıklamasının ardından projede Adıyaman merkez ve Kahta ve Samsat ilçelerinin dahil edilmemesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın'ın girişimiyle Adıyaman Merkez ve Kahta ve Samsat ilçeleri sosyal konut projesine dahil edildi.

"2650 konut yapılacak"

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sosyal konut projesine merkez, Kahta ve Samsat ilçelerinde de dahil edildiğinin müjdesini veren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın,"Adıyaman Merkez ilçesine 500, Kahta ilçesine 300 Samsat ilçesine 100 adet konut yapılacak. Besni, Çelikhan, Gölbaşı, Gerger, Sincik ve Tut ilçesine yapılacak konutlar ile birlikte toplamda Adıyaman'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sosyal konut projesi kapsamında 2650 konut yapılacak. Toplu Konut İdaremiz ile yapılan görüşmeler neticesinde Adıyaman Merkez ilçe Kahta ve Samsat ilçelerimizde de sosyal konutlarımız yapılacaktır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanımız Murat Kurum'a ve Toplu Konut idaremize teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Haber: Emine TÜTÜN

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR