Turkay Gazetesi
HV
03 HAZİRAN Cumartesi 13:25

Adıyaman'ın Yerel Televizyonu Çadırda Yayına Başladı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen Adıyaman'da yayın yapan Mercan Tv, binasının hasarlı olması nedeniyle kurulan çadır içerisinde yayın hayatına tekrar başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2023 14:06
Adıyaman'ın Yerel Televizyonu Çadırda Yayına Başladı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremden etkilenen Adıyaman'da 1994 yılında kurulan Mercan televizyonun bulunduğu bina hasar gördü. Hasar gören bina kullanılamaz hale gelince televizyon yayınlarına ara verildi. Televizyon yayını bugün kurulan çadırda yeniden başladı.
Depremin ardından çadır içerisinden yayın yapmaya başladıklarını ifade eden Mercan Tv Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Aslan, "6 Şubat'ta meydana gelen depremde televizyonumuza cihazlarımız enkaz altında kaldı, bir kısmını ise kurtarmaya çalıştık. Binamız ikinci depremde büyük zarar gördü ve yayın yapamadık. Bu dönemde Mersin'deki şubemiz ve canlı yayın aracımızdaki cihazlarımızı çadır ve konteyner kurulum yaptı. Elimizde olan cihazlarla Adıyaman'ın sesini duyurma adına yayın hayatımıza tekrardan başladık. Bizler ise ilk günlerde yayın yapamayışımızın üzüntüsünü yaşıyoruz ama şu anda geçicide olsa çadır içerisinde yayın yapmaya ve haberlerimizi sunmaya çalışıyoruz" dedi.
 

Kaynak : PHA

Türkay GazetesiTürkay Gazetesi

YORUMLAR