Turkay Gazetesi
HV
03 HAZİRAN Cumartesi 14:26

ASGEM’de ayakkabı atölyesi üretime başladı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) öncülüğünde faaliyetlerine devam eden ASGEM’de Adıyaman’da ayakkabıcılık sektörünün gelişmesi için önemli firmalardan malzeme temininden sonra ayakkabı fabrikasında üretim başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2023 14:31   Güncelleme : 30-01-2023 14:31
ASGEM’de ayakkabı atölyesi üretime başladı

Adıyaman Valiliği, Belediye Başkanlığı, Üniversite, Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Başkanlığı’nın ortaklığında OSB’de kurularak Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinasyonunda hayata geçirilen ASGEM’de konfeksiyon, mobilya ve gastronomi kursları sonrasında ayakkabı atölyesi de faaliyete geçti.
Adıyaman Ticaret Ve Sanayi Odası’nın (ATSO) öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren ASGEM’de ayakkabıcılık sektörünün gelişimi için önemli bir adım atılarak Türkiye’nin önemli ayakkabı firmaları makine ve ekipman tedariki sonrasında üretim yapmaya başladı. Adıyaman’da büyük bir istihdam açığını da ortadan kaldıracak olan 'Ayakkabı Kent' projesi için mesleki eğitim kapsamında istihdam ve üretime yönelik kalifiye eleman yetiştiriliyor.
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Torunoğlu, Başkan Yardımcısı Haci Dikmen, Meclis üyeleri Fehmi Yılmaz ve Uğur Alagöz ASGEM’de ayakkabı üreticileri ile bir araya gelerek atölyeleri gezdiler.
‘Ayakkabı kent’ için bir başlangıç olduğunu söyleyen ATSO Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Torunoğlu, “İlimizde kalifiye eleman noktasında büyük bir boşluğu dolduran Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezimizde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ülkemizde 6 büyük sektörden bir tanesi olan ayakkabı sektörünün ilk firmalarını ilimize getirerek üretim yapmaları için destek olduk ve çabalarımız olumlu sonuçlandı. İnşallah önümüzdeki süreçte bu sektör ilimizde daha da gelişir ve ülkenin merkez üssü durumuna gelir. Adıyaman ayakkabı sektöründe ivme kazanacaktır. Kalifiye eleman açısından ilimizde istihdama yönelik ayakkabı sektörünün gelişmesi için gayretlerimiz sürecek. Sadece ayakkabı alanında 90 kişi hem istihdam ediliyor hem de kalifiye eleman olarak hazırlanıyor. Bizim hedefimiz Adıyaman'da üretim yapan A’dan Z’ye, sektör ayrımı yapmaksızın, kimin ne ihtiyacı var ise işi bilen insanları yetiştirip işverenin bu ihtiyacını karşılayarak, istihdama katkı sağlamaktır. Bizlere destek olan Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar’a, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a ve paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.
Adıyaman’daki sanayi tesislerinin kalifiye eleman sıkıntısını gideren ve Adıyaman sanayisinin daha çok AR-GE ve innovasyona yönelmesini sağlayan Sanayi Geliştirme Merkezinde laboratuvarlar, tekstil ve konfeksiyon, gastronomi, mobilya, elektrik alanına yönelik uygulama atölyeleri, eğitim salonları ve bilgisayar sınıfları yer alıyor.
 

Türkay GazetesiTürkay Gazetesi

YORUMLAR