Turkay Gazetesi
HV
08 HAZİRAN Perşembe 00:29

Bakan Karaismailoğlu: Şehirlerimizi Yeniden İnşa Ediyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, deprem bölgesindeki öğrenciler için oluşturulan 'Adıyaman Beşpınar Eğitim Kampüsü' alanında incelemelerde bulundu. Afetin izlerini silmek için yoğun çaba gösterdiklerini beliren Bakan Karaismailoğlu, "Bir taraftan şehirlerimizi yeniden inşa ediyoruz. Bir taraftan şehirlerimizdeki ticaretin hareketliliğini canlandırmak için olağanüstü faaliyetler gösteriyoruz" dedi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-03-2023 17:01
Bakan Karaismailoğlu: Şehirlerimizi Yeniden İnşa Ediyoruz

Beşpınar Mesire alanında oluşturulan Eğitim Kampüsü'nde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Deprem bölgelerinde 300 bine yakın kişiyle yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, "6 Şubat'tan bu yana tam 46 gün geçti. Tabii zorlu günler geçirdik. Şehirlerimizde afetin izlerini silmek için çok yoğun bir çaba içerisinde gösterdiğimizin çok ayrıntılı emarelerini görüyorsunu" dedi.
"11 ilde çok yoğun bir mücadele sergileniyor"
"Tabii bir taraftan şehirlerimizi yeniden inşa ediyoruz. Bir taraftan şehirlerimizdeki ticaretin hareketliliğini canlandırmak için olağanüstü faaliyetler gösteriyoruz" diyen Bakan Karaismailoğlu, " Deprem bölgelerinde yaklaşık 300 bine yakın çalışma arkadaşımız, personellerimiz bütün bakanlıklarımız çok yoğun bir çalışma sergiliyorlar. Bir taraftan enkazı kaldırıyoruz. Bir taraftan çadır kentte hizmetlerimizi devam ettiriyor, vatandaşlarımıza bütün hizmetleri ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bir taraftan konteyner kentlerimizde alt yapı imalatlarımız devam ediyor, bir taraftan konteynerlerimizi  kuruyoruz. Konteynerde vatandaşlarımızın çadırda transferleri sağlıyoruz. Aynı şekilde prefabrik kentlerde çok yoğun bir çalışma var. Orada da çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde çadır kentlerden konteynerde ve prefabrik geçişler çok çok daha hızlanacak. İnşallah kısa süre sonra çadırlarımızı tamamen kapatıp, konteyner ve prefabrik evlerde vatandaşlarımıza daha düzenli bir hayat sunmak için hakikaten 11 ilde çok yoğun bir mücadele sergileniyor. Herkes işini biliyor yoğun bir şekilde 24 saat çalışıyor. Bugün de ramazanın ilk günü inşallah, bu ramazanın manevi havasıyla birlikte işlerimiz daha da hızlanacak. Vatandaşlarımızın bu kadar zorlu süreçten, bu kadar acılı günlerden sonra biraz daha nefes alması için hakikaten bütün arkadaşlarımız çok büyük özverili çalışma gerçekleştiriyor" dedi.
Beşpınar Eğitim Kampüsü'nde öğrencilerin LGS ve YKS'ye hazırlanacaklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, "Çocuklarımızın eğitimleri de bizim için çok önemli. Hem çadır kentlerde hem de konteyner kentlerde eğitim sınıfları açarak onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Adıyaman Beşpınar Eğitim Kampüsünde özellikle LGS'ye, YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz, çocuklarımız burada eğitim almaya başlayacaklar. Burada öğrencilerimizin hem eğitim almalarını hem sosyal aktivitelerine katılmalarını sağlayacağız. Burada ihtiyaç olan herşeyin bütün alt yapısı düşünüldü ve pazartesinden itibaren bu eğitim kampüsünde eğitime başlayacağız" dedi.
 

Kaynak : PHA

Türkay GazetesiTürkay Gazetesi

YORUMLAR