Turkay Gazetesi
HV
26 KASIM Cumartesi 19:39

Belediye 65 Yaş Üstü Vatandaşları Gezdiriyor

Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Adıyaman Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik sosyal projelerine ara vermiyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 16:18
Belediye 65 Yaş Üstü Vatandaşları Gezdiriyor

Adıyaman Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen YADES projesi kapsamında Adıyaman'daki 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik gezi programına devam ediyor.

Proje kapsamında Adıyaman Belediyesi'nin destekleriyle daha önce Safvan bin Muattal Türbesi'ne giden YADES üyesi 65 yaş üstü vatandaşlar, bu kez Şanlıurfa gezisine katıldı. Gerçekleştirilen kültürel gezi kapsamında ilk olarak Atatürk Barajı seyir tepesine çıkan Adıyamanlı vatandaşlar, daha sonra Hz. Eyyup Peygamber'in çile çektiği ve şifalı su kuyusunun bulunduğu Hz. Eyyup (as) Sabır Makamına giderek dua etti. Öğle yemeğini Hz. İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl'de yiyen heyet, Urfa Kalesi, Halil-ü Rahman Camii ve Tarihi Kapalı Çarşıyı gezdi.

Program sonunda memnuniyetlerini dile getiren YADES üyeleri, organizasyonu yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adıyaman Belediyesi'ne teşekkür etti.

Haber: Gamze GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR