Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2022 11:10

Besni Doğa Sporlarına Ev Sahipliği Yapacak

Besni Kaymakamlığı tarafından yapılan çalışmalarla bu yıl ilk defa 13-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Besni Gençlik Festivalinde vatandaşlar doğa sporlarının heyecanını yaşayacak.

Besni Doğa Sporlarına Ev Sahipliği Yapacak

Mayıs ayında Besni bir ilki yaşayacak. Kaymakamlık tarafından yapılan çalışmalarla ilçede ilk kez Gençlik Festivali düzenlenecek. 13-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan festivalde Besni, bir çok doğa sporuna da ev sahipliği yapacak.

Festival kapsamında 14 Mayıs günü Kızılin’de 3. Analig rafting yarışları yapılacak. Yine aynı gün Kızılin nehri üzerinde vatandaşlar Flyboard gösterisinin heyecanını yaşayacak. 15 Mayıs günü ise Hükümet Konağı önünden başlayıp Kızılin köprüsüne kadar Bisiklet Maratonu yapılacak. 6 kategoride yapılacak maratonda derece elde edenlere ödüller verilecek.

Festival kapsamında 17 Mayıs Salı günü ise Doğa yürüyüşü etkinliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamında yürüyüş grubu Kapalı Spor salonu önünde toplanarak Yeniköy-Çöplükışla mezrası yolu üzerinde başlayıp Dikilitaş Anıt mezarlarına kadar yürüyüş gerçekleştirecek. Besni’de ilk defa düzenlenecek olan bu etkinlikler için tüm halkı festivale davet eden Besni Kaymakamı Nazlı Demir, etkinliklerle Besni’ye bir ilki yaşatacaklarını dile getirdi.

Haber: Yüksel GÜL

emineemine