Turkay Gazetesi
HV
26 KASIM Cumartesi 19:38

Dağlı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, “Bilgisi ve şefkatiyle geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimiz, saygı ve övgüye her zaman layıktır” şeklinde konuştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 10:53
Dağlı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmeler Günü mesajı yayınlayan SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Büyük Önder’in 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından bu yana ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlandığını belirtti.

Prof. Dr. Dağlı, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, medeniyetlerin ve milletlerin sağlam temeller üzerinde yükselmesinin mimarı olan öğretmenleri, ‘Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygıdeğer insanlarıdır’ Çağdaş bir bilim ve eğitim yuvası olan SANKO Üniversitesi çatısı altında, Büyük Önderimizin biz eğitimcilerden beklediği sorumlulukları yerine getirmek ve O’nun izinden yürüyen gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, üzerimizde emeği olan tüm eğitimcilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, Öğretmenler Günümüzü kutluyorum” diye konuştu.

Haber: Yüksel GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR