Siyaset
Giriş Tarihi : 14-04-2022 22:55

Eğitimlerinin Aksamaması İçin Her Türlü Desteğe Devam

Ukrayna’da yaşanan savaştan dolayı eğitimlerine ara vererek ülkeye geri dönmek zorunda kalan öğrencilerle bir araya geldiğini belirten TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, yaşanan olaylar ülkemiz yetkili kurum ve kuruluşlarınca takip ediliyor. Çalışmalarla öğrencilerle her türlü desteği sürdürmeye devam edeceklerini ve Ukrayna’da bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için önlemlerin alındığını söyledi.

Eğitimlerinin Aksamaması İçin Her Türlü Desteğe Devam

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, “Ukrayna'da öğrenim gören ve yaşanan savaş nedeniyle ülkemize geri dönen öğrencilerimiz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya gelme fırsatımız oldu. Kendilerini dinleyerek yapılabilecekler noktasında, çözüm için ne gerekiyorsa destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Ukrayna topraklarında devam eden savaş nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilen ülkede yaşananlar kamuoyunun da malumudur. Yaşanan elim hadiseler ülkemiz yetkili kurum ve kuruluşlarınca anlık takip edilmekte ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için gereken her türlü önlem alınmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Aydın,“Ülkemiz, Rusya ve Ukrayna ile güçlü ilişkilere sahip bir ülkedir. Diplomatik olarak sergilediğimiz çözüm odaklı devlet tutumu gereği de dengeli bir politika izlemekteyiz. Savaşların yıkıcı etkilerini tüm dünya gibi bizler de izliyoruz. Ukrayna'da eğitim gören öğrencilerimiz de bu etkileri bizlere aktarmaya devam etmekte, eğitim süreçlerinin aksamaması konusunda ilgili kurumlarımız çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir. Özellikle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile koordineli bir şekilde yürüttüğümüz. Çalışmalarla öğrencilerimize olan her türlü desteği sürdürmeye devam edeceğiz. Bu süreçte YÖK yetkililerine ilgilerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. En nihayetinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın gayret ve çabası ile kalıcı ateşkesin sağlanması hepimizin tek dileğidir. Yine de bu süreçte devletimiz vatandaşlarının, öğrencilerimizin yanında olmaya devam edecek ve her türlü desteğini sürdürecektir” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa GÜL

emineemine