Turkay Gazetesi
HV
08 HAZİRAN Perşembe 00:40

ERDEMOĞLU’NDAN BESNİ’YE BÜYÜK MÜJDE

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, depremin vurduğu Besni ve köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan hayırsever hemşerimiz İbrahim Erdemoğlu, yer tahsisi yapılır yapılmaz Besni’ye bin adet konut müjdesi verdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2023 19:19
ERDEMOĞLU’NDAN BESNİ’YE BÜYÜK MÜJDE

ELLERİNİ BESNİ’NİN ÜZERİNDEN ÇEKMİYORLAR

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından ağır yara alan Besni için ilk günden beri seferber olan hayırsever hemşerimiz Erdemoğlu Ailesi, desteklerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz Çarşamba günü Besni’ye gelerek bir dizi incelemede bulunan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, depremzede vatandaşların taleplerini dinledi. İbrahim Erdemoğlu’na ziyaretleri sırasında Erdemoğlu Holding’ten Mehmet Şeker, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Metropol İnşaat sahibi Melih Meriç ve Besni Merinos Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan eşlik etti. 

İbrahim Erdemoğlu ilk ziyaretine Tetirli mahallesinden başladı. Köy muhtarı Vakıf Kılınç’la birlikte Tetirli İlkokulu bahçesinde vatandaşlarla buluşan İbrahim Erdemoğlu deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileterek köy halkının sorunlarını büyük bir dikkatle dinleyip notlar aldı.

Tetirli ziyaretinden sonra Köseceli beldesine geçen İbrahim Erdemoğlu ve beraberindeki heyet Belediye başkanı Kerim Durgut, mahalle muhtarları ve köy ahalisi tarafından karşılandı. Belde halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunan İbrahim Erdemoğlu halkın taleplerini büyük bir dikkatle dinleyerek notlarını özenle aldı.

KONTEYNER KENTTE DE İNCELEMEDE BULUNDU

Bu ziyaretten sonra Sarıyaprak köyüne geçen İbrahim Erdemoğlunu köy muhtarı Kadir Dündar karşıladı. Köy halkıyla bir süre sohbet eden İbrahim Erdemoğlu köy halkının taleplerini dinleyip Sarıyaprak ortaokulunda incelemelerde bulundu. Daha sonra Karagüveç köyünü de ziyaret eden İbrahim Erdemoğlu muhtar Celal Hazar tarafından karşılandı köy halkının taleplerini not eden İbrahim Erdemoğlu incelemelerde bulunmak üzere buradan da Kurugöl köyüne geçti.

Kurugöl’de muhtar Mehme Kılınç ve köy halkıyla değerlendirmelerde bulunan İbrahim Erdemoğlu buradan da Eskiköy’e geçti. Muhtar Şahin Altın ve köy halkı ile sohbet edip deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Köylerdeki incelemelerini tamamladıktan sonra Besni şehir merkezine geçen Erdemoğlu Holding yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Organize Sanayi Bölgesine kurulacak olan konteynır kent alanının ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra 6 Şubat depreminde çöken binaların bulunduğu her bir mekânı ziyaret edip bilgiler alan İbahim Erdemoğlu duygu dolu anlar yaşadı.

BESNİ’Yİ DEPREM ÖNCESİNDEN DAHA GÜZEL BİR HALE GETİRECEĞİZ

Son olarak beraberindeki heyetle birlikte Besni Hükümet konağına gelen İbrahim Erdemoğlu,  Çankırı valisi ve aynı zamanda koordinatör vali Abdullah Ayaz, Besni kaymakamı Çağlar Partal, Bursa Gürsu kaymakamı ve koordinatör Kaymakam Naif Yavuz’u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hükümet konağında yapılan ziyarete Ak Parti ilçe başkanı İsmail Sümer de eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan İbrahim Erdemoğlu, çok büyük ölçekli ve çok geniş bir alanda depremin yaşandığını, depremin ilk yaşandığı andan itibaren Erdemoğlu Holding ve Erdemoğlu ailesi olarak  ülke genelinde vatandaşların derdine bir nebze olsun derman olmaya çalıştıklarını söyledi. 

İbrahim Erdemoğlu ayrıca Vali Abdullah Ayaz, Kaymakam Çağlar Partal ve Naif Gürsu’ya; “Biz sizlere de destek olmak, Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu göstermek, yapılması gereken iş ve işlemlerin en ivedi bir şekilde yapılmasına katkı sağlamak için de buradayız” dedi. 

İbrahim Erdemoğlu sözlerine; “Bize uygun yer gösterirseniz ne kadar konut ihtiyacı varsa 800-900 hatta 1000 konut yaparak hemşerilerimize karşılıksız olarak dağıtacağız” diye konuştu.

Erdemoğlu güvencesi ile en kısa sürede yapılacak konutların içerisinde vatandaşların her türlü ihtiyacına karşılık verecek olan, Park, bahçe, yürüyüş parkurları, sinema, dinlenme alanları ve okulların da bulunacağını vurgulayan Erdemoğlu Besni’nin deprem öncesinden daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent olmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Koordinatör Vali Abdullah Ayaz Erdemoğlu ailesinin varlıklarını ve yardımlarını depremin ilk dakikalarından itibaren görüldüğünü, maddi ve manevi desteklerinin tarafından unutulmayacağını dile getirip ziyaretleri için teşekkür etti. Vali Ayaz ayrıca Besni’nin eski günlerine dönmesi için yoğun bir çaba içerisinde çalışacaklarını dile getirdi.

İbrahim Erdemoğlu ve beraberindeki heyet Erdemoğlu Holding tarafından yapılacak olan modern konutlar için düşünülen alternatif yerleri inceledi. Buradaki geziye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Hayati İşitmen de eşlik etti.

İbrahim Erdemoğlu’nun ziyaretlerinin ardından verdiği müjdeler Besni kamuoyun da büyük sevinçle karşılandı.

Türkay GazetesiTürkay Gazetesi

YORUMLAR