Turkay Gazetesi
HV
28 EYLÜL Çarşamba 14:48

"Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" Toplantısı Yapıldı

Besni’deki okullarda eğitimi daha güvenli hale getirmek ve alınacak tedbirleri görüşmek üzere; Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, İlçe Kaymakamı Çağlar Partal başkanlığında "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" toplantısı yapıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 17:11

Besni’deki okullarda eğitimi daha güvenli hale getirmek ve alınacak tedbirleri görüşmek üzere; Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Besni İlçe Kaymakamı Çağlar Partal başkanlığında "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" toplantısı yapıldı. Öğrencilerin evlerinden çıkıp, eğitimlerini tamamlayıp evlerine tekrar döndükleri süre içerisinde güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri için yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Sait Cengiz Baba, Belde Belediye Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, İlçe Emniyet Müdürü İlyas Yarımağa, daire amirleri amirleri, STK, siyasi parti temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda İlçe genelindeki okullarda öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergahlarında alınacak tedbirler ile yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Okul çevresindeki güvenlik kameraları, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, taşımalı eğitim, öğrencilerin güvenliği, okul çevrelerinde yapılacak trafik denetimleri, okul polisi, okul önü işaret levha ve hız kesicilerinin yenilenmesi ve kontrolü ile salgın tedbirleri gibi uygulamalar üzerinde durularak, önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılması konuları ele alındı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Çağlar Partal, "Eğitim çağında bulunan çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri, şiddet olaylarına karşı korunmaları ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla düzenlediğimiz toplantıda tüm paydaşlarımızla karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Çocuklarımız bizlere emanet, onları evlerine güvenle ulaştırmak için tüm tedbirleri almak görevimizdir." dedi.

Karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından toplantı sona erdi.

Haber: Emine TÜTÜN

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR