Turkay Gazetesi
HV
22 MART Çarşamba 05:31

İnan'dan '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı

Ankara Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hacı Mehmet İnan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 12:03   Güncelleme : 09-01-2023 12:03
İnan'dan '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı

"Gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir"
Medyanın sağlıklı çalışması gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşıdığını ifade eden Ankara Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hacı Mehmet İnan,"Çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla yerleşmesi, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın sağlıklı çalışması gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir. Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almakta vatandaşın en doğal hakkıdır. Bu nedenle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir."dedi.
Çalışan gazetecilerin '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan İnan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın da, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygularla, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak için, gece gündüz demeden görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, sağlık ve huzur temenni ederim."

AdminAdmin

YORUMLAR