Turkay Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazar 04:20

Kılınç, Ayakkabı Kent İnşaatını İnceledi

Adıyaman Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' çerçevesinde Adıyaman'a kurulması için inşaat çalışmalarına başlanan 'Ayakkabı Kent' inşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, projenin Adıyaman istihdamına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 16:43
Kılınç, Ayakkabı Kent İnşaatını İnceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oluruyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürütmeye başladığı, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından da organize edilen 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' çerçevesinde Adıyaman'a kurulması için inşaat çalışmalarına başlanan 'Ayakkabı Kent Projesi'ni inceleyen Başkan Kılınç, bilgi aldı.

Projenin hayata geçirilmesi için yoğun gayret ortaya koyan Başkan Kılınç, amaçlarının Adıyaman'da yeni bir istihdam kapısı oluşturmak olduğunu söyleyerek, projenin tamamlanmasıyla birlikte il merkezinde tam kapasite durumunda bin 500 kişinin istihdam edileceğini vurguladı.

Kılınç,"Adıyaman Belediyesi olarak görev sınırlarımız içerisinde kalmayarak, şehrimizi sosyo-ekonomik anlamda daha da ileriye götürecek her türlü projenin ya içerisinde yer alıyoruz yada takipçisi olarak şehrimize kazandırılmasını sağlıyoruz. Bunlardan bir tanesi olan 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' oldu. Bu proje sayesinde gençlerimize daha fazla istihdam imkânı oluşturup, şehrimizin gelişme potansiyelini de daha ilerilere götüreceğiz inşallah. Organize Sanayi Bölgesinde inşaatına başladığımız projemiz toplam 11 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, bakanlık yetkililerine, Valimiz Mahmut Çuhadar'a, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Ahmet Aydın ile birlikte AK Parti Adıyaman milletvekillerimize, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz'a, AK Parti Adıyaman teşkilatına, İpekyolu Kalkınma Ajansı yetkililerine ve Adıyaman Ofisi çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Yüksel GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR