Turkay Gazetesi
HV
26 KASIM Cumartesi 19:37

MADAD Projesi Bitmek Üzere

Adıyaman Belediye tarafından AB desteği ile devam eden Adıyaman için faydalı çalışmalardan olan MADAD projesinde sona yaklaşıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 09:44
MADAD Projesi Bitmek Üzere

Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan ve tamamı AB Projesi olan MADAD (Avrupa Birliği Bölgesel Güven Fonu) kapsamında hibe yoluyla gerçekleştirilen Gürlevik İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı Projesi'nde bitmek üzere.

8 milyon Euro hibe ile 34 kilometrelik yeni hat ve 20 bin metreküplük su deposu yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten sorumlular, projenin 2023 yılının Haziran ayında tamamlanarak hizmet vermeye başlamasını planladıklarını söylendi.

Projenin tamamlanmasıyla Gürlevik İsale Hattında sık sık meydana gelen arızalardan kaynaklı su kayıplarının önüne geçileceğini de sözlerine ekleyen sorumlular, ayrıca 20 bin metreküplük yeni su deposuyla birlikte de şehirdeki en büyük kapasiteli su deposunun inşa edileceğini dile getirerek,  hem su kayıplarının önüne geçilecek, hem de olası arıza durumlarında şehri daha uzun süreli besleme imkânına sahip olacağız denildi.

Haber: Gamze GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR