Turkay Gazetesi
HV
28 OCAK Cumartesi 19:06

Merinos A.Ş. Tarafından Alınan Kitaplar Öğrencilerle Buluştu!

Besni kaymakamlığı ile Merinos A.Ş arasında imzalan protokol kapsamında 8. ve 12. sınıfta okuyan öğrencilerimize kaynak kitap desteği verildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2022 15:26
Merinos A.Ş. Tarafından Alınan Kitaplar Öğrencilerle Buluştu!

Besni kaymakamlığı ile Merinos A.Ş arasında imzalan protol kapsamında 8. ve 12. sınıfta okuyan öğrencilerimize kaynak kitap desteği verildi.

Kitapların dağımında bizzat bulanan İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Yapılan kitap dağıtımında; ilçemiz 8. sınıf öğrencilerine yönelik 3860 Adet LGS kaynak kitap, 12. sınıf öğrencilerine yönelik 2294 Adet TYT-AYT kaynak desteği sağlanmış oldu. Ayrıca 8. ve 12. sınıflara yönelik Ekim ayından Haziran ayına kadar aylık olarak yapılacak Kazanım Değerlendirme Sınavlarının karşılanması da sağlanmıştır.

Eğitim alanında yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Erdemoğlu Ailesi, Besnili öğrencilerin ihtiyaçları olan kaynak kitapları temin ederek büyük bir yatırıma daha imza attı. Daha önce imzalanan protokol kapsamında, merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu yardımcı kaynaklar ve deneme sınavları Merinos A.Ş tarafından hazırlanacak. Yine öğrencilerimizin spor etkinlikleri başta olmak üzere kültürel ve sosyal alanlarda gereksinim duydukları malzemeler Merinos A.Ş tarafından temin edilecek.

Yapılan kitap dağıtımına katılan Müdürümüz Mehmet Demirel, "Hayırsever hemşerimiz Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, geleceğimizin teminatı öğrenciler için büyük bir adım daha atmış ve protokol imzalanmıştı. Özellikle merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap ihtiyaçları ile spor etkinlikleri başta olmak üzere kültürel sosyal alanlarda gereksinim duydukları malzemeler hayırsever hemşerimiz Ali Erdemoğlu tarafından karşılanacaktı. İmzalar henüz atılmış olmasına rağmen kitaplarımız geldi ve biz de okullarımıza ve öğrencilerimize dağıttık. Kendilerine bütün eğitim camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hiç şüphesiz bu protokolün, ilçemizde yürütülen BENAP projesinin hedeflerine ulaşması konusunda önemli katkıları olacaktır." dedi.

İlçe Kaymakamı Çağlar Partal da kitap dağıtımına katılarak öğrencilerle sohbet etti. Yaptığı açıklamasında, "İmzaladığımız protokol kapsamında kitaplarımızı öğrencilerimizle buluşturduk. Onların adına, bu hizmeti veren Erdemoğlu Ailesine ve Merinos A.Ş.'ye teşekkür ediyoruz.

"Öğrencilerimizin merkezi sınavlarda başarılı olmaları, iyi okulları kazanmaları için sürekli çalışma içindeyiz. Bu protokolle sağlanan kaynaklar da hem bizlere hem de öğrencilerimize güç kazandıracaktır. İlçemiz Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerine kitaplarını biz dağıtmış olduk. Diğer okullarımızda da kitap dağıtımları yapıldı. Protokol kapsamında ilçe genelinde 922 öğrenciye kaynak kitap dağıtmış olduk. Bütün öğrencilerimize hayırlı olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

Haber: Gamze GÜL  

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR