Turkay Gazetesi
HV
26 KASIM Cumartesi 18:50

Mezopotamya Caz Festivali

Kahta’da bu yıl birbirinden renkli festival ve uluslararası organizasyonlara sahne olan tarihi mekanlarda Mezopotamya Caz Festivali gerçekleşti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2022 14:15
Mezopotamya Caz Festivali

Kommagene bienali kapanış programı çerçevesinde ‘Kommagene Yankıları’ temalı Mezopotamya Caz Festivali, 21 Ekim’de başlayıp 25 Ekim’de sona erecek.

Kahta ilçesine bağlı Belören Köyü yakınlarında Atatürk Barajı kıyısındaki adada düzenlenen Mezopotamya Caz Festivali’nde, Cansu Ergin ve Sami Hosseini’nin doğaçlama performansları caz meraklıları tarafından ilgi ile izlendi.

 Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, “Bugün Kommagene Bienal kapanış programı çerçevesinde Mezopotamya Caz Festivali programına başladık. İlk konserimizi adalardan Cansu Ergin ve Sami Hosseini 'n performansıyla tamamlamış olduk. Çok güzel bir etkinlik oldu hakikaten. Güzel bir performanstı. Burada caz meraklıları ile beraber adaya geldik. Buranın hem tarihi ve doğası ile beraber bu güzel etkinliği burada yaşamış olduk. Önümüzdeki 4 günde yine diğer caz etkinliklerimiz olacak. Nemrut Dağı’nda, Eski Kahta Kalesi’nde ve Kahta merkezde devam edecek programlarımız. Tüm vatandaşlarımıza iyi eğlenceler diliyorum. Diğer programlarımıza da gelecek olan vatandaşlarımız varsa kaçırmasınlar diyorum” şeklinde konuştu.

Kommagene bienali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen caz festivalleri ile Nemrut Dağı’nın eteğinde geçmişe yolculuk yapmak isteyen tarih, müzik ve doğa tutkunları unutamayacakları anlar yaşayacak. Haber: Yüksel GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR