Turkay Gazetesi
HV
26 KASIM Cumartesi 19:22

Siyasetçi İş İnsanı Karahan Tut’ta

Siyasetçi İş İnsanı Sinan Karahan, çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek için Tut’a gitti.

SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2022 15:12
Siyasetçi İş İnsanı Karahan Tut’ta

Karahan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özen'i ziyaret etti.  Özen ile görüşmesinden sonra Karahan; "1400 ÇKS kayıtlı çiftçimizin olduğu ilçemizde çoğunlukla fıstık üretimi olmakta olup incir ve dut üretimi yer almaktadır. Tapu sorunu olan fıstık üreticilerimizin sorunlarının acilen çözülmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Tut mahalle muhtarları ve köy ziya retinde muhtarlarla bir araya geldi ve sorunları dinledi. Yaşanan sorunların çözülmesi için gereken çalışmaları yapacağını belirtti.

Karahan, "İlçelerimizi, köylerimizi ziyaret ediyorum. Vatandaşımızın sorunlarını dinliyorum. Fikir alışverişinde bulunduk. Köylülerimiz üretiyor, çalışıyor, alin teri döküyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Köylü milletin efendisidir" Vatandaşlarımızın önemli sorunları var. Bu sorunların ivedilikle tespit edilip çözülmesi gerekiyor en ciddi problem olarak Tut Kaslica, Akçatepe, Yalankoz, Tepecik, Şerefli Adıyaman yolunun acilen genişletilip asfaltlanması lazım, ayrıca Yaylımlı, boyundere köylerinden Atmalı köyüne çıkan bağlantı yolu ticari ve sosyal anlamda fayda sağlayacak bir yoldur. Acilen genişletilmesi gerekmektedir. Karahan Gösterilen ilgi alakadan dolayı ziyaret ettiği köylülerimize teşekkür etti" şeklinde konuştu.

Haber: Hacer ARSLAN

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR