Turkay Gazetesi
HV
24 MART Cuma 22:47

Sokakta Satranç Var Projesi Farklı Noktalarda Düzenlendi

Adıyaman'da, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl 11-19 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak hayata geçirilen "Sokakta Satranç Var" projesi etkinliği Kommagene uygarlığının beş büyük kentinden birisi olan 2 bin yıllık Perre Antik Kenti’nde ve farklı mekânlarında düzenlendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 15:38
Sokakta Satranç Var Projesi Farklı Noktalarda Düzenlendi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, zaman, mekan ve yaş gözetmeden bir araya gelen tüm satranç severleri tebrik etti.

Kommagene uygarlığının beş büyük yerleşim yerinden birisi olan tarihi Perre Antik Kentinin satranç sporcularını misafir ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş,"Binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmış Perre antik kenti birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bugün böylesine önemli bir mekanda Satranç İl Temsilciliğimizle ile beraber düzenlediğimiz organizasyonu gençlerimiz tarihimiz ile iç içe yaşasınlar istedik. Spor Kültürünü tarihi bir mekanda Kültürel mirasımızla birleştirerek aynı zamanda kentimizin turizm değerlerinin de tanıtımına katkı sağlıyoruz. Sporcularımızın spora olan ilgilerini farklı aktiviteler düzenleyecek daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Bu hem Spor yapıp hem de tarihimizi ve kültürümüzü yakından tanıyan sporcularımızla keyifli bir gün geçirdik" dedi.

Haber: Gamze GÜL

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR