Eğitim
Giriş Tarihi : 18-05-2022 10:09

Türk ve Suriyeli Çocuklar Bir Arada

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES), kapsamında Suriyeli ve Türk öğrenciler ile velilerinin kaynaşması amacıyla yemek organizasyonu düzenlendi.

Türk ve Suriyeli Çocuklar Bir Arada

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Suriyeli ve Türk öğrenciler velileriyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi.

Adıyaman Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, PİKTES faaliyetleri kapsamında yabancı uyruklu öğrenciler, Türk öğrenciler ve velilerin sosyal uyumlarına katkı sağlamak için bilim, kültür, sanat ve spor gibi birçok alanda düzenlenen sosyal etkinliklerin ülke genelinde olduğu Adıyaman’da da devam ettiğini söyledi.

Eğitim görmenin her çocuğun hakkıdır diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, "Özellikle acıdan, karmaşadan, savaştan çıkmış, hayal kurmayı unutmuş çocukları elimizden geldiğince, hayata bağlamak boynumuzun borcudur. Amacımız, çocuklarımızı Türkiye sevgisiyle büyütmek ve çocukların her birini topluma kazandırmaktır" şeklinde konuştu.

Programa, Adıyaman Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, Şube Müdürleri Mehmet Türk, Mesut Çoşkun, Suriyeli ve Türk çocuklar ile veliler katıldı.

Haber: Mustafa GÜL

emineemine