Ekonomi
Giriş Tarihi : 18-04-2022 11:38

Ünal: Satışlardaki Hareketlilik Ramazandan Sonra Başlayacak

Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, Altında yanşan durgunluğu Ramazan Bayramının ardından düğünlerin olması ve gurbetçilerin gelmesiyle satışlarda hareketlilik olacağını söyledi.

Ünal: Satışlardaki Hareketlilik Ramazandan Sonra Başlayacak

Ramazan sonrası satışlarda hareketlilik yaşayacağını vurgulayan Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, “Özellikle altın fiyatlarında Ramazan ayının girmesi ile birlikte düğün ve sünnet merasimlerinin olmadığı bir dönemde kuyumcuların en sakin dönemi Ramazan ayındır. Ramazan ayından dolayı işlerimiz sakin bir şekilde devam ediyor. Tabi Ramazan ayından sonra düğünlerin olmasıyla gurbetçilerinde gelmesiyle işlerimizde bir hareketlilik bekliyoruz.”dedi.

Altının yatırım uzun vade de yatırım aracı olarak düşünülmesi gerektiğini belirten Ünal, “Özellikle altında seyrin yatırımcının uzun vadede düşünmesi gerektiğini günü birlik hiçbir şekilde yatırım yapmamaları gerektiğini yatırımlarını her zaman uzun vadede yapmalarını söylüyoruz. Ama vatandaşlarımızda bugün alayım yarın para kazanayım düşüncesi olduğundan dolayı hep zarar etme içerisindeler. Altın yastık altı uzun vadeli düşünülen bir olaydır. Altın fiyatlarının yüksek olması ve teknolojilin gelişmesi ile altına benzetilen ürünlerinde vatandaşlar tarafından çok tercih edilmesi doğru değil. Ramazan ayının bitmesi ile düğün sezonların açılması ile işlerimizde bir hareketlilik bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa GÜL

emineemine