Turkay Gazetesi
HV
28 EYLÜL Çarşamba 15:31

Yaz Kur’an Kursları'nda Bilgi Yarışması Yapıldı

Kâhta’da, Kâhta İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün gerçekleştirdiği Yaz Kur'an Kursları arasında "Temel Dini Bilgiler Yarışması" düzenlendi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-09-2022 08:46
Yaz Kur’an Kursları'nda Bilgi Yarışması Yapıldı

Yaz Kur’an Kursları'nda eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen “Temel Dini Bilgiler Yarışması” Ehlibeyt Camiinde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü İlçe Gençlik Koordinatörü Abdulbaki Kuştepe'nin yaptığı yarışmanın Jüri üyeliklerini Yeni Hastane Cami İmam-Hatibi Mehmet Akbaş, Birlik Cami Müezzin Kayyımı Oruç Zengin ve Yurdakul Cami İmam-Hatibi Ercan Yetiş yaptı.

Yarışma öncesi değerlendirmede bulunan İlçe Müftü Vekili Turgut Karataş,"Sevgili öğrenciler hepiniz kurslarımızda Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğrenmenin yanında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiniz. Şimdi bu öğrendiklerinizin ödülünü almak için yarışacaksınız. Yaz Kur'an kursları çok önemlidir. Zira okulların tatile girmesinin hemen ardından kurslara gelerek zamanınızı ayırıyorsunuz. Dolayısıyla öğrendiklerimizi hayata geçirme konusunda önemli bir adım atıyorsunuz. Bu sonuç itibariyle bir yarışmadır. Bu masalara oturma cesaretinden dolayı şimdiden sizleri ve ailenizi tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Sizleri yetiştiren hocalarınıza, bu organizasyonda emeği geçen başta manevi Danışman Mehmet Karakaş'a bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum"dedi.

Yarışmada Marangozlar Camii birinci olurken, Musa Peygamber Camii ikinci ve Muhammediye Camii üçüncülüğü elde etti.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi.

Haber: Emine TÜTÜN

Emine TÜTÜNEmine TÜTÜN

YORUMLAR