Güncel
Giriş Tarihi : 07-06-2022 16:13

Zabıta Müdürlüğü Öğrencilere 'Bilinçli Tüketici' Eğitimi Veriyor

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli personel, okullarda bilinçli tüketici olmak için eğitimler vermeye başladı.

Zabıta Müdürlüğü Öğrencilere 'Bilinçli Tüketici' Eğitimi Veriyor

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Adıyaman merkez okullarında öğrencilere 'Bilinçli Tüketicilik', 'Şehir Yaşamı ve Çevrecilik' ile 'Hijyen ve Sağlık' konularında seminerler düzenliyor.
Seminerlerde çocukların tüketicilik konusunda sorularını da alan müdürlük görevlileri, seminer sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıyor.
Düzenlenen seminerlerle ilgili bilgi veren Zabıta Müdürü Orhan Şahin, Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün 7/24 halkın hizmetinde olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında, "Hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında öğrencilerimize Zabıta Müdürlüğümüzün görev alanları arasında bulunan gıda denetimi, hijyen, seyyar satıcılar ve trafik konularında bilgiler veriyoruz. Özellikle bilinçli tüketim konusunda uyardığımız çocuklara her alışverişten sonra fiş almaları gerektiğini, alınan ürünlerin son kullanım tarihini kontrol etmelerini anlatıyoruz. Ayrıca çocuklarımıza, tüketicinin satıcı karşısındaki halkları ve olası bir sorun karşısında Zabıta Müdürlüğümüze veya Tüketici Hakem Heyeti ile Tüketici Mahkemelerine başvurabileceklerini aktarıyoruz" dedi.

 

Kaynak: PHA

emineemine